Dodruk książki „Kreatywna rachunkowość a manipulacja danymi finansowymi”

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że jest już dostępna (ponownie!) książka dr Marty Stanisławskiej Kreatywna rachunkowość a manipulacja danymi finansowymi.

Do kupienia m.in.:

  1. https://www.empik.com/kreatywna-rachunkowosc-a-manipulacja-danymi-stanislawska-marta,p1224757824,ksiazka-p
  2. https://www.znak.com.pl/ksiazka/kreatywna-rachunkowosc-a-manipulacja-danymi-marta-stanislawska-141416
  3. https://ksiegarnia.pwn.pl/Kreatywna-rachunkowosc-a-manipulacja-danymi,779266291,p.html

Manipulacja danymi finansowymi jednostki gospodarczej to zjawisko powszechne – ciekawe pod względem praktycznym i teoretycznym. Otóż w kontekście polskich regulacji można manipulować danymi finansowymi, działając zgodnie z prawem i przestrzegając zasad rachunkowości. Wytyczenie sztywnej granicy pomiędzy sprawozdaniem finansowym zawierającym sfałszowane wyniki oraz takim, które je przedstawia jedynie w inny, ale dozwolony prawnie sposób, okazuje się niemożliwe. Książka stanowi próbę kompleksowej analizy tego zagadnienia – na tle historycznym, normatywnym, statystycznym i pragmatycznym.

Jakie są możliwości kreatywnej manipulacji informacjami finansowymi podmiotu gospodarczego w Polsce? Jakie są powody braku wychwytywania oszustw księgowych przez biegłych rewidentów i audytorów wewnętrznych? Czy należałoby zmienić procedury, aby możliwie najskuteczniej zabezpieczyć odbiorców sprawozdań finansowych?

Marta Stanisławska – dr nauk ekonomicznych, dr nauk prawnych, doradca podatkowy. Współpracowniczka Wydziału Prawa Uniwersytetu SWPS w Warszawie. Wykładowczyni Stowarzyszenia Księgowych Oddziału Dolnośląskiego we Wrocławiu, pracownik dydaktyczny PWSZ im. Witelona w Legnicy.

 

Marta Stanisławska – dr nauk prawnych

Szanowni Państwo,

niezmieniernie miło nam poinformować, że dr Marta Stanisławska, uzyskała drugi stopień doktorski w dniu 8 października 2019 r. – stopień doktora w dziedzinie nauk społecznych w dyscyplinie nauk prawnych.

Obrona odbyła się na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS w Warszawie.

Zmiany w odwrotnym obciążeniu

Szanowni Pańtwo,
od 1 listopada wchodzą nowe przepisy w zakresie stosowania mechanizmu podzielonej płatności, która zastąpi dotychczas funkcjonujące odwrotne obciążenie.
Proszę o zapoznanie się z wykazem z załącznika nr 15 – ponieważ to na nabywcy będzie ciążyła w tej chwili odpowiedzialność za właściwe dokonanie płatności za towary i usługi nabyte z załącznika.
Dodatkowo zachęcam do obejrzenia filmu stworzonego przez Stowarzyszenie księgowych we Wrocławiu, który ułatwi zrozumienie tematu.

Ryczałt a karta podatkowa

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmu dotyczącego różnic w wyborze formy opodatkowania.

Film realizowany we współpracy Stowarzyszenia Księgowych w Polsce o/ Dolnośląski we Wrocławiu.

Zapraszamy do kontaktu!